Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Agapi Ölümsüz Aşk Sarah Jıo

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Agapi Ölümsüz Aşk Sarah Jıo pdf download

Kitapta değişik bir bakış açısıyla aşk anlatılıyor.Kitapta 29 yaşındaki Jane nin özel yeteneğini keşfetmesiyle başlayan hikaye ,gerçek aşkı bulabilmesi için 30 yaşına kadar aşkın 6 halini anlatması istenir.

Agapi kelime anlamı koşulsuz demektir,yazar da ölümsüz aşk demiştir.

Aşkın 6 hali zamanında John Lee tarafından ortaya atılmıştır. John Lee’ye göre 6 farklı türde aşk vardır.

Eros: Bir çok insana göre aşkın tek türüdür ve gerçek aşktır.

Ludus: Ego tatmini gerektiren bir aşk türüdür. Kişi karşısındakini bir hedef olarak görür ve onu elde etmek ister. Elde ettiği anda aşık büyüsü de ortadan kaybolur. Genel de kısa dönem ilişkileri anlatan bir aşk türüdür.

Storge: Arkadaşlıktan türeyen bir aşk türüdür ve birbirine yakın iki arkadaşın zamanla güven ve bağlılığın getirdiği hisler ile kendilerini aşık sanmalarıdır.

Mania: Takıntılı aşk diyebileceğimiz aşk türüdür. Sahiplenmek üzere kurulmuştur ve kıskançlığın en fazla olduğu aşkı temsil eder. Sevgiden daha çok sahip olma dürtüsü ön plana çıkar.

Pragma: Mantık aşkı dediğimiz aşk türüdür. Sevgi ve tutkudan daha çok mantık ve saygı ön plana çıkar.

Agape(Agapi): Aşkın en saf hali de diyebiliriz. Birçok insana göre de gerçek aşktır. Karşındakini herhangi bir koşula bağlı olmadan, karşılıklı olsun olmasın, her şekilde sevmektir. Genel de tek taraflı aşklara verilen isimdir.

Sarah Jıo kitabında karakteri Jane nin çocukluğundan beri görüşü bulanıktır.29 yaş doğumgününde bir mektup alır,mektupta özel bir yeteneğinin olduğu ve daha fazla bilgi için bir adrese gelmesi gerektiği belirtilir.  Adreste Colette adında bir kadın onu karşılar.

Jane doğduğunda Colette oradadır ve ailesinin aşkını görünce gerçek aşkı görme yeteneğini Jane e aktarır. Jane bu yüzden bulanık görmektedir.Hatta gerçek aşık çiftleri görünce gözlerindeki bulanıklık artmaktadır. Jane nin gerçek aşkı bulabilmesi için zamanı kısıtlıdır ve bazı görevleri vardır.
Jane, aşkın 6 türünü de yaşadıkları ile anlatacaktır.

Agapi Ölümsüz Aşk Sarah Jıo YAPILAN YORUMLAR